на Флуоресцентен квантитативен PCR анализатор во реално време

Флуоресцентен квантитативен PCR анализатор во реално време

Краток опис:

Име на производ: Флуоресцентен квантитативен PCR анализатор во реално време
Модел: BFQP-48
Вовед во производ:
QuantFinder 48 PCR анализаторот во реално време е нова генерација на флуоресцентен квантитативен PCR инструмент, независно развиен од Bigfish.Тој е мал по големина, лесен за транспорт, до 48 примероци и може да спроведе повеќекратна PCR реакција од 48 примероци одеднаш.Излезот од резултатите е стабилен, а инструментот може широко да се користи во клиничко детекција на IVD, научни истражувања, откривање храна и други полиња.


Детали за производот

Ознаки на производи

Спецификација:

● Компактен и лесен, лесен за движење
● Увезени висококвалитетни фотоелектрични компоненти за откривање, излез на сигнал со висока јачина и висока стабилност.
l Кориснички софтвер за практично ракување
l Целосно автоматски топол капак, едно копче за отворање и затворање
l Вграден екран за прикажување на статусот на инструментот
l До 5 канали и лесно изведувајте повеќекратна PCR реакција
l Високо светло и долг животен век на LED светлото не треба да се одржуваат.По преместувањето, нема потреба од калибрација.

Сценарио за апликација

● Истражување: Молекуларен клон, конструкција на вектор, секвенционирање итн.
● Клиничка дијагностика: откривање на патоген, генетски скрининг, скрининг и дијагноза на тумор, итн.
● Безбедност на храната: Откривање на патогени бактерии, откривање ГМО, детекција на храна, итн.
● Превенција на епидемија на животните: Откривање на патоген за животинска епидемија.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја