Analizues sasior PCR fluoreshente në kohë reale

Analizues sasior PCR fluoreshente në kohë reale

Përshkrim i shkurtër:

Emri i produktit: Analizues sasior PCR fluoreshente në kohë reale
Modeli: BFQP-48
Prezantimi i produktit:
Analizuesi PCR QuantFinder 48 në kohë reale është një gjeneratë e re e instrumentit sasior PCR me fluoreshencë të zhvilluar në mënyrë të pavarur nga Bigfish.Është i vogël në përmasa, i lehtë për transport, deri në 48 mostra dhe mund të kryejë reagime të shumëfishta PCR prej 48 mostrave në të njëjtën kohë.Rezultati i rezultateve është i qëndrueshëm dhe instrumenti mund të përdoret gjerësisht në zbulimin klinik IVD, kërkimin shkencor, zbulimin e ushqimit dhe fusha të tjera.


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Specifikim:

● Kompakt dhe i lehtë, i lehtë për t'u lëvizur
● Komponentët e zbulimit fotoelektrik me cilësi të lartë të importuara, dalje sinjali me forcë të lartë dhe stabilitet të lartë.
● Softuer i përshtatshëm për përdoruesit për funksionim të përshtatshëm
● Kapak i plotë automatik, me një buton për të hapur dhe mbyllur
● Ekran i integruar për të shfaqur statusin e instrumentit
● Deri në 5 kanale dhe kryeni lehtësisht reagime të shumëfishta PCR
● Drita e lartë dhe jetëgjatësia e dritës LED nuk kanë nevojë të mirëmbahen.Pas lëvizjes, nuk ka nevojë për kalibrim.

Skenari i Aplikimit

● Hulumtimi: Klon molekular, ndërtimi i vektorit, sekuenca etj.
● Diagnostikimi klinik: Zbulimi i patogjenit, depistimi gjenetik, depistimi dhe diagnostikimi i tumorit, etj.
● Siguria e ushqimit: Zbulimi i baktereve patogjene, zbulimi i OMGJ-ve, zbulimi i shkaktuar nga ushqimi, etj.
● Parandalimi i epidemisë së kafshëve: Zbulimi i patogjenit për epideminë e kafshëve.


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni